16. února 2023
09:00—17:00
Konference o nastavení a řízení značek
Kino Dlabačov
Bělohorská 24, Praha 6

Brand Restart je celodenní konference o přístupech, díky kterým se tvoří hodnotné brandy. Letošní ročník se ponese ve znamení značek a dat.
Společnou řeč i inspiraci na Brand Restartu najdou majitelé firem, branďáci, markeťáci, freelanceři i agenturní konzultanti.

Program konference pro vás připravuje Taste Lovebrand z agentury Taste.

Přednášející a témata

Dan Tržil

Úvodní slovo

Celou konferencí bude provázet moderátor Dan Tržil.

Dan Tržil

Dan se věnuje rozvoji audio podcastů v ČR. Podcasty měly zásadní vliv na jeho život, a proto se je snaží představit více lidem. Produkuje úspěšný podcast Proti Proudu, kde zpovídá úspěšné české osobnosti. Zároveň produkuje podcasty pro klienty jako Red Bull, Česká spořitelna nebo Mar-ekon. S postprodukcí, monetizací nebo propagací podcastů pomáhá klientům v ČR a USA.

Anna Mejsnarová

Keynote: Ztratily značky koule?

Zapomněli jsme, jak budovat značky konzistentně, odlišitelně a hlavně tak, aby přitáhly zákazníkovu pozornost?

Anna Mejsnarová

V Tastu má na starosti tým lidí, kteří budují značky, umí vymyslet strategii a vdechnout život kreativě jakéhokoliv produktu. Chce odlišitelnost, konzistentnost a pozornost - pro své klienty a jejich značky.

Pavel Cahlík

Jak hacknout hlavu zákazníkovi?

Zkratek k lidské mysli a tím pádem i peněžence existuje nespočet. Může za to dnešní doba, kterou zákaznici většinou proplouvají na autopilota a spoustu svých rozhodnutí dělají nevědomky. Jaké zkratky vaší značce pomohou? Jak je využít? A kterým se vyhnout? Pojďme se podívat do světa lidské nevědomosti.

Pavel Cahlík

Pavel Cahlík pomáhá značkám nacházet správný směr ve stále se měnícím světě. Jak to dělá? Tři hlavní přísady – data, cit pro detail a smysl pro inovace.

Radovan Andrej Grezo

Maskoti v reklame - absolútne nevyhnutná zbytočnosť

Táto prednáška uspokojí každého. Ak si myslíte, že maskoti v reklame sú najlepší vynález od splachovacieho záchoda, potvrdím vám váš názor. A ak si myslíte, že maskoti sú ten najhorší spôsob budovania značky, dám vám tiež za pravdu. To všetko a ešte oveľa viac pri rozprávaní o tom, ako také maskoty vznikajú, prečo vznikajú a ako s nimi efektívne pracovať. Od tvorcu tancujúcich škrečkov Dedoles (a kopy ďalších reklám bez maskotov).

Radovan Andrej Grezo

Radovan Andrej Grežo vymyslel Dedoles škrečky a to je veta, ktorá ho bude navždy sprevádzať. Je úplne jedno, že je pôvodne účtovníkom, z ktorého sa vykľul kreativec. Nikoho nezaujíma, že pracoval pre veľké reklamné agentúry na Slovensku, v Rakúsku, Nemecku, Čechách, Londýne a USA. Keď spomenie, že bol 10 rokov kreatívnym riaditeľom v Apple alebo, že napísal knihu Rozprávky pre vorkoholikov, ľudia zívajú a snažia sa rýchlo zmeniť tému. Jediné, čo všetkých zaujíma je, ako to bolo, keď vymyslel škrečky pre Dedoles. A trochu aj ako to bolo s tou čivavou pre Factcool a ďalšími kampaňami, ktoré robia v agentúre Somebody&Somebody.

Boris Rajdl Jan Čapek

Od myslivce k gentlemanovi: skutečná práce začíná až po redesignu značky

Jaké kroky musí značka podniknout, aby se její redesign skutečně propsal do myslí lidí? Stará žitná myslivecká pozměnila svůj positioning už v roce 2019. Podíváme se, jak se měnilo vnímání spotřebitelů v průběhu let i na kampaně, které to měly na svědomí. Ukážeme, jak doplnit klasické panelové měření výzkumem vhodnějším pro digitální kampaně.

Boris Rajdl

Boris Rajdl se po absolvování postgraduálního studia na Universitě v St. Gallenu věnuje dlouhodobě marketingu pro nápojové značky a specializuje se na vybudování silných značek. Během svojí profesní kariéry přetvořil značku Zlatopramen na celonárodní brand, jako první zavedl na český trh pivo v PET lahvích a rozšířil po celém českém trhu pivní kategorii „jedenáctek“. V současnosti se věnuje strategickému marketingu a rebrandingu značek v Palírně U Zeleného stromu. Jeho současnou největší výzvou je vybudování nové pozice značky Stará žitná myslivecká.

Jan Čapek

Honza Čapek má v Seznam Brand Studiu na starosti dlouhodobé spolupráce a obsahové a kreativní kampaně významných českých i mezinárodních značek. Pomáhal značkám jako je Hyundai, Palírna u Zeleného stromu, Rajec nebo Kooperativa s jejich brandovou komunikací napříč nejčtenějšími weby Česka a podílí se na nestandardních a inovativních projektech Seznamu.

Michal Orsava Karel Juřička

Personalizace v komunikaci značky

Jak maximalizovat užitek videoreklamy pomocí nových inovativních nástrojů? S novou technologií real-time personalizace reklamního obsahu se otevírají dveře novým cestám komunikace značky se zákazníky. Způsob, jak zautomatizovat a zefektivnit reklamu, prezentujeme na skutečných klientech a představíme výsledky.

Michal Orsava

Michal Orsava je režisér a scénárista, který založil vlastní produkci Filmagix. Je známý skrze svoje zábavná virální videa s desítkami milionů zhlédnutí. Jeho tvorba sklidila velký mediální ohlas a dostal se díky ní do Show Jana Krause, DVTV a dalších. Nyní spojuje kreativitu s technologií v novém projektu Webout, který se zabývá real-time personalizací marketingového obsahu.

Karel Juřička

Karel Juřička je přední český vývojář, který se podílel na vzniku jedné z největších IPTV platforem v Česku - Kuki. Díky zkušenostem vedení týmu na různorodých projektech se stal Team-Leaderem na Stream.cz. Jeho srdcovou záležitostí je ale projekt Webout, kde stvořil kompletní technické řešení personalizačního nástroje.

Tomáš Charouz

Trendy pro branding v roce 2023

Poznejte globální trendy, které v roce 2023 zahýbou světem českých značek. Co zazní? Nejen trendy ve spotřebitelském chování, kreativě a kampaních, ale také v designu a identitách.

Tomáš Charouz

Tomáš Charouz je stratég ve YYY agency, kde pro firmy vytváří strategie značek a plánuje komunikaci i kreativní kampaně. Tomáš spolupracoval se značkami jako Pneumatiky.cz, BeBe, Mary Kay, Fondee, V-Podlahy či Cashbot. Kromě toho založil vlastní značku Trail-Guide.

Milan Šmíd

Síla a vliv výrazného CEO vs. budování značky

Pokud je zakladatel firmy silnou osobností, může vám pomoci ve vnímání vaší značky. Nestane se to však automaticky, je to proces, na kterém musíte systematicky pracovat. Lidé si za značkou chtějí představit tvář. Lépe se s ní pak identifikují. Tvář firmy se stává do jisté firmy “maskotem” v tom lepším slova smyslu. Není potřeba mít všude logo, pokud dostanete do podvědomí lidí tvář foundera silně spjatého s vaší značkou. Kdy to pomáhá a kdy to už může být na škodu.

Milan Šmíd

Milan Šmíd je marketingovým ředitelem skupiny Packeta, kam patří také česká Zásilkovna. V oblasti e-commerce patří Milan Šmíd k vyhledávaným odborníkům. Za tři roky ve funkci dokázal zrealizovat řadu úspěšných komunikačních kampaní. Do marketingu zavedl princip projektového řízení. Nebojí se využívat i nové kanály a spolupráci s influencery. Díky němu dosahuje Zásilkovna vynikajících hospodářských výsledků.

Tomáš Petrek

Branding Fundamentals – kľúčové poznatky z viac ako 250 projektov

Všetci dobre vieme, že keď sa čokoľvek dlhodobé buduje, je potrebné stavať na kvalitných základoch. Dodržiavajú to firmy aj pri budovaní značky? V prednáške si zodpovieme najčastejšie otázky ktoré sme zozbierali pri práci s klientmi: Aké sú najčastejšie chyby pri tvorbe novej značky alebo rebrandingu? Ako môže názov limitovať rast značky? Prečo je dôležitý trademark značky a ako sa zorientovať v chaose byrokracie? Ako sa správne rozhodnúť pri výbere názvu? V čom je dôležité poznať svoju ulicu a kmeň pri budovaní značky?

Tomáš Petrek

Tomáš je Managing Director medzinárodného brandingového štúdia GoBigname. Už počas jeho pôsobenia v Zürichu v headquarters svetovej korporácie Mettler Toledo, sa spolupodieľal na strategickom uvedení nového produktu na globálny trh. V tíme pomáhal vytvoriť názov produktu, identitu, komunikačnú stratégiu, marketingové a obchodné materiály. Dnes v GoBigname pomáha investorom, zakladateľom a marketingovým manažérom startupov, stredných aj nadnárodných firiem pri tvorbe nových značiek alebo rebrandingových projektoch. Počas svojej 10 ročnej histórie vytvoril tím GoBigname viac ako 250 názvov a vizuálnych identít.

Vojtěch Prokeš

Strategie malé značky

Řešíte strategii pro malou značku? Spojte ji s některou ze zákaznických potřeb, jinak plýtváte jejím potenciálem. Na konkrétních příkladech si ukážeme, jak hledat potřeby svých zákazníků. Jak najít ty, které souvisejí s vaším brandem, jak změřit jejich sílu a zvolit ty, které pomohou vaší značce vyrůst.

Vojtěch Prokeš

Sociolog, ředitel výzkumu a spoluzakladatel společnosti Behavio Labs zabývající se aplikací behaviorálních věd v marketingovém výzkumu. Má za sebou stovky výzkumů v oblasti HR, marketingu i HR marketingu pro klienty jako Air bank, Škoda Auto, E.ON, T-Mobile, Fortuna, McDonald's, Rohlik.cz, Alza a řadu dalších.

Martin Bernátek David Dvořáček

Huňatý branding pro Ovečkárnu

Jak se Ovečkárna před 4 lety rozhodla pro zvýšení efektivity performance kampaní, začít řešit kreativu a brand a jak to z čistě perfomance oriented marketingu dovedlo Ovečkárnu do dnešních čísel. Jak perfomance ovlivňuje kreativitu kampaní a jak v Ovečkárně nahlížíme na budování značky. Jak Ovečkárna pracuje se starší cílovkou a učí důchodce nakupovat online a jak brandmanual ovlivňuje celou firmu. Přednáška propojuje pohledy majitele Ovečkárny a kreativní agentury. Jak se tyto dva světy propojují a co se za 4 roky změnilo.

Martin Bernátek

Martin Bernátek je zakladatel huňatého e-shopu Ovečkárna.cz, který založil společně s manželkou v roce 2011 a dovedl ji až k 300 mil. obratu. Od obyčejného stánku vybudoval firmu, která expandovala na 4 zahraniční trhy pomocí kreativního marketingu. Martin si od založení prošel všemi funkcemi, od vychystávání zboží, přes nákup až k zákaznické péči. V současné době se věnuje primárně marketingu a projektovému řízení, díky kterému může firmu posouvat napříč všemi odděleními a baví ho posouvat hranice české e-commerce. Je to vášnivý sportovec - ve svém volném čase, ale i závodně, jezdí na kole.

David Dvořáček

Přes 4 roky on a jeho tým pomáhají Ovečkárně udělat z obyčejných důchodek neobyčejné příběhy o vlně. David se zaměřuje primárně na brandovou strategii, komunikaci a design. Vedle toho se společně s Creepy zaměřuje na Branded Ecommerce projekty a pomáhá budovat české ecommerce projekty.

Anežka Řepík

Jak může design thinking inspirovat svět brandingu

Malé i velké firmy využívají design thinking přístup v inovačním procesu k vytváření smysluplných produktů a služeb. Stejně tak mohou být principy aplikovány při vytváření strategií, procesů a k posílení vašeho brandu.

Anežka Řepík

Anežka se pohybuje na pomezí marketingu a designu. Jejím tématem je design thinking, který je o kreativním přístupu k řešení problémů. Po zkušenostech s design thinkingem v MSD a Avastu přešla na volnou nohu. Věnuje se přípravě a facilitaci workshopů. Je certifikovanou lektorkou Design Thinking workshopů Google: Digitální garáž.

Míla Knepr

Značka, kreativita a data

Můžeme mít spoustu správných a přesných dat, můžeme je analyzovat, interpretovat. Jen bychom přitom stále měli mít na mysli slavnou větu Davida Abbota: Shit that arrives at the speed of light is still shit when it gets there. Co kreativita dokáže? Dá se bez ní budovat značka? Dá se něčím nahradit? Čím? Proč se kreativita vyplatí?

Míla Knepr

Míla i po třiceti letech v reklamě sleduje reklamní breaky, čte headlines na billboardech a neskipuje reklamy. Podílel se na stovkách kampaní. Na některé je stále hrdý, ale jsou i takové, které by raději zapomněl – a nejde mu to. Stále věří, že lidé si zaslouží lepší marketing, lepší reklamu. A nezáleží na tom, na které straně barikády stojí.

Graeme Murray

Greenwashing - too good to be true?

Greenwashing is a global problem. It is so omnipresent that it is paralysing everybody. It penalizes people doing real important stuff, whilst favouring the people not doing really important stuff when it comes to ESG (Environmental, Social and Corporate Governance) matters. Learn what greenwashing is, understand how greenwashing is linked to sustainability and purpose, see why companies engage in it, witness some examples, train yourself to spot greenwashing in action and consider the role you play in ensuring the brand you work on is both responsible and encouraging the right behaviours.

Graeme Murray

Graeme Murray is a brand therapist at the little red sofa, a virtual collective based in CZ and US, offering brand therapy sofa sessions to help clients solve strategic problems. He spent more than 20 years working as a Strategist at several leading advertising agencies in London, Amsterdam, Hong Kong, Thailand and Prague. He has spoken at Forum Media, Retail Summit, PIAF, and been head of jury for both Český direkt & promo (now IMC Czech Awards) and the Effie Awards Czech Republic. He loves working with brands that take their environmental and sustainable concerns seriously. And he also teaches on marketing matters at VŠE and Prague City University.

Prezentace a odkazy

Video reportáž

Reporty a články

Fotogalerie

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Partner akce

Další partneři

Konference Restart je akcí, kde se již více než sedm let schází odborníci z oblasti digitálního marketingu, e-commerce a managementu. Patří mezi nejznámější koncepty v daném oboru a hostí řečníky z České republiky i zahraničí. Oslovte v rámci konference přes 300 účastníků přímou prezentací produktů a služeb, nebo se staňte součástí naší online komunikace.

Pro získání veškerých podrobností a nabídky na míru se s námi propojte přes e-mail academy@taste.cz.